Pro zdraví

Zdraví i v zimě

Možná jste unavení, mrzutí, bolí vás záda, špatně spíte a po ránu máte oteklé oči či tvář. Vlasy jsou slabé, lámou se a vypadávají. Nesnášíte, když na vás táhne a jste často nemocní.  Psychicky se necítíte dobře, vnímáte podivný strach, jste ostražití, podráždění. Nebo chcete udělat pro sebe v tento zimní čas to nejlepší?

 

Je čas ledvin a močových orgánů a tyto výše uvedené potíže souvisí právě s jejich oslabením. Pokud máte potřebu s novým rokem drasticky hubnout a detoxikovat, nedělejte to prosím! Čas na detoxikaci přichází s jarem, až se příroda začne zelenat. Příroda ještě spí a naše těla s přírodou rezonují.

 

5 tipů pro zdravé ledviny a vitalitu

 

Buďte na sebe laskaví, nenadávejte si a netlačte na sebe.

 

Přizpůsobte stravu – jezte hodně tepelně upravené barevné zeleniny, luštěniny, prostě to, co by jedl pravděpodobně náš předek v zimě. Určitě to nebude čerstvý salát s paprikou, rajčaty a bagetou, ale třeba červená řepa, mrkev, dýně, prostě vše, co se dá dobře uskladnit, kvašená zelenina, kvalitní chléb, obilniny,… Přemýšlejte nad tím, co jíte.

 

Hýbejte se. Laskavě a v klidu, vnímejte co děláte, co se v těle děje a jestli je to přesně tento pohyb, co vám vyhovuje. Nebo je to marný pokus vyhrát soutěž sama se sebou?

Uvolňujte bedra, pánev i kyčle (tam ta ztuhlost v zimě často sedí).

 

Přidejte bylinky! Hluchavku, černý rybíz, celík zlatobýl, pampelišku, přesličku, šípek, vřes a vrbovku (nemusíte se bát je užívat jako jednodruhové). Pokud nevíte, co by bylo pro vás vhodné, ráda vám připravím individuální směs přímo pro vás.

Bylinky jsou nejúžasnější a nejstarší funkční metodou, jak o sebe pečovat!

 

Podívejte se na své vztahy a pokud nejsou zrovna v uspokojivé rovnováze, na našich ledvinách se to ukazuje taktéž. Pomocí regresí často najdeme to správné “jádro pudla”, vztahy se pak uvolňují a regenerují. Zejména vztahy partnerské a také ty, co nám na ledvinách přímo sedí a dusí nás. Nedokončené rozchody, vina, vztek či bezmoc. Pokud si dovolíme tyto témata zpracovat, cítíme se svobodní, vitální a spokojení. 

 

Co myslíte, stojí to za to udělat pro sebe něco navíc?  Přeji krásný zimní čas!