Pro zdraví

Jaro, jaro, jaro!

Začalo nám jaro. Hurá. Naše těla i životy potřebují trochu uklidit. Vzpružit. Udělat si takový jarní úklid.

Jste unavení, máte už měsíc rýmu, bolí vás záda? Ekzémy, vysušená šupinatá pokožka, bolestivé klouby, alergie?  Máte zakalené oči, ne úplně bílé oční bělmo, máte zácpu, nebo neustále říháte? Jste podráždění, vzteklí,  lítostiví, špatně se vám rozhoduje a jste  úplně bez energie? Možná za to může oslabený žlučník a játra.

Jak jim pomoct?

Ne náhodou naši předkové v tuto dobu zahajovali půst. Nemyslím tím hladovku. Prostě odlehčete stravu. Omezte smažená, pečená jídla, živočišné potraviny, cukr, alkohol. Omezte “umělá” jídla a tekutiny.  Přidejte zelené jídlo.  Brokolice, špenát, kapusta, zelené fazolky, hrášek,…  Taky bylinky a klíčky, zelené oleje plné chlorofylu – dýňový, konopný,… Ideální množství je jedna polévková lžíce denně.

Možná zjistíte, že nepotřebujete ani tolik kávy, že kofeinem přetlačujeme jen to, co potřebujeme dát pryč.

Je čas na detoxikaci!

Zařaďte bylinné čaje podporující regeneraci žlučníku a jater. Pampeliška, kopřiva, jablečník, ostropestřec, měsíček,… Pokud si chcete dopřát obzvláště úžasnou péči, nechte si připravit bylinnou směs přímo pro vás. Zahrnu do ní pečující bylinky nejen o tyto orgány, ale i péči o další části těla, kde vaše tělo žádá regeneraci.  Teď je ten správný čas na bylinky. Ten nejlepší! Využijte jarního období.

Zařaďte tzv. zelené potraviny. Ječmen, chlorella, spirulina, moringa. Možná mě někteří nebudou mít rádi,ale z vlastní zkušenosti můžu doporučit i jiné výrobce než předražený a profláklý GW. Podívejte se, odkud daný produkt pochází. Ty čínské úplně ideální nejsou, ale třeba takový zelený ječmen z Nového Zélandu je naprosto parádní. A jeho cena taktéž.

Choďte často ven na procházky, cvičte, tancujte. Hýbejte se! Občasná či pravidelná masáž je taky úžasná.

Detoxikujte své prostředí!

Vyčistěte domy a byty, skříně, šuplíky, stoly. Vše nepotřebné pošlete potřebným, darujte, nebo prostě vyhoďte. Co s tím.  Ukliďte si. Udělejte místo v životě a ve svém prostředí něčemu novému. Budete se cítit daleko lépe!

Krásné jarní dny plné energie!