Koronavirus (konstelace)

autor: | Konstelační příběhy

Bylo nás pět a každá z nás si vybrala jeden lísteček se svou zástupnou rolí.
Korona, život, smrt, strach a lidstvo.
Nejvíce aktivní byla korona. Lítala tam jak zběsilá a snažila se někoho ulovit. Nejdřív se vrhala na smrt, ale té to bylo úplně jedno. Ta má své jisté. Žádné velké přísuny nečeká, takže to není nic, co by ji až tak zajímalo a raději si v klidu kousala mrkev.

Korona se chovala jako šílená. Nejprve se snažila lapnout lidstvo. Dokud bylo lidstvo poblíž strachu, bylo totiž snadným terčem.
Jenže zástupkyně za lidstvo se po chvíli zklidnila a posunula se na okraj “scény”. Poodstoupila, aby všechno lépe viděla. V tu chvíli se korona vrhla na strach, který se jí prý moc líbil. Obě zástupkyně pak pobíhaly po místnosti a jedna naháněla druhou. Braly si pozornost všech.

Lidstvo koukalo na ten cirkus. Bylo v klidu. Potřebovalo to vidět všechno z povzdálí. Život i smrt, virus i strach. A to, že virus nechce smrt, nechce lidi, chce se krmit strachem. A čím více strachu a paniky, tím víc se rozpíná, tím je silnější, obtěžující a paralyzující.

Je dobré si svůj strach uvědomit. Vidět ho. Přijmout ho. Strach z něčeho, co neovlivníme, strach ze smrti, z bolesti, z toho, co nás vytahuje z iluze jistoty bezpečného života, kde se nám nemůže nic stát. Máme ho tam všichni.
Čím více si ho totiž uvědomíme, neovládá nás a nedusí.
Jsme vnímaví, pozorní a otevření zachytit různé impulzy, které zrovna potřebujeme. Víme, že naše životy jsou velmi křehké.

A život? Ten si seděl v meditativní poloze, zářil a pokojně existoval. Koukal na smrt a na ten ruch kolem. Patří totiž k sobě. Jako nádech a výdech. Jako den a noc.
Prohlásil, že byl, je a bude. Že se ničeho nebojí. Nikdy totiž neskončí. Aspoň ne kvůli koroně.

Pozn. Tato konstelace nebyla zadána účastnicemi konstelací, které probíhaly na téma “Hodné holky, které už hodné být nechtějí”.  Zvolila jsem ji proto, že nás toto téma ovlivňuje téměř na každém kroku. Je to jen informativní náhled. Jeden z mnoha, které na toto téma existují. Není to univerzální pravda, nebo návod, jak přežít. Je to něco, co 5 různých žen uchopilo svým způsobem. Tak, jak se to na konstelacích bývá. Svůj názor si udělejte samozřejmě sami.

Zajímavé příběhy z konstelací a regresních terapií