Kurva dobrý večer

autor: | Konstelační příběhy

Jen si to představte! Tři ženy se poprvé setkají na konstelacích. Každá je jiná, má svůj životní příběh, své zkušenosti, své téma, se kterým přichází.

A úplně náhodou (jak jinak!)  všechna tato témata spolu souvisí. Jedno se prolíná s druhým a další příběh, který otevíráme,  navazuje na ten předchozí. Chlapi, vztahy a sex řeší všechny a každá z nich tak trochu jinak.

Po chvíli oťukávání (přeci jenom, člověk se otevírá před cizími lidmi) se vytváří důvěrná a bezpečná atmosféra, kde je možné otevřít snad úplně cokoliv.

Příběh první.

Nikdy nebyla pro své muže první a jediná. Její partneři měli vždy paralelní vztahy a vždy to bylo komplikované. Teď  se rozvádí, s komplikacemi, do toho další muž, s komplikacemi. Vypadá to, že je to prostě všechno komplikovaný skrz na skrz. Ono to totiž není o těch chlapech, nejsou všichni idioti. Ale o tom, jaké muže si do svého života zve a jaké vytváří vztahy.

Otevíráme tedy příběh jednoho minulého života.

Příběh prostituky. Lepší prostitutky. Byla svobodná, bohatá a dělala si to, co sama uznala za vhodné. Jenže funkční vztahy neměla žádné, pohrdala muži, pohrdala životem a vším kolem sebe. Lidé kolem pohrdali zase jí. Zemřela sama. Frustrovaná a nenáviděná sama sebou. Tento příběh jsme ukončili, aby mohla mít jiné, láskyplné vztahy, aby se její sebenenávist nemusela odžívat stále dokola.

Příběh druhý.

Má před svatbou. Jenže, co obdržela nabídku k sňatku, ztratila se sama sobě. Všechno jí najednou bylo jedno. Byla unavená a bez života. Fyzicky tam sice byla, to jo, ale to všechno uvnitř, to bylo pryč. 

Neberou se totiž poprvé. Tedy, v tomto životě ano. Ale tenkrát předtím, to vůbec nebylo dobré.

Musela si ho vzít. Páprdu starýho. Aby naplnila společenské očekávání, potřeby rodiny, církevní předsudky. Nikdo se jí na nic neptal, nikdo nic neřešil. Byla jen ženská, tak co by měla chtít! Prostě se vdá a je to!

Jenže páprda ji po svatbě zavřel a už ji nikdy nikam z domu nepustil. Byla jak ve vězení.  Zemřela mladá, nešťastná a utrápená. 

A teď si vemte, že se tyhle dvě duše setkávají znovu. A znovu mají  svatbu, která jí tenkrát tak  změnila život! 

Ještě že máme ty konstelace, no ne?

Příběh třetí.

Zase minulý život a zase kurva. Ale ta, panečku, byla! Jestli si dokážete představit to největší bahno, kde se ženský nejstarší byznys může pohybovat, tak to ještě posuňte o pár pater níž! Žena, která je ochotná udělat cokoliv, aby dostala zaplaceno. A nejen to. Jakékoli a co nejperverznější choutky pro ni nebyly problém. Byla v tom nejlepší široko daleko! A ta hrdost a pýcha! To pohrdání muži! Pohrdání jejich ženami, které, podle ní, ženami nebyly. Za to ona byla tou největší bohyní perverznosti a “nejlepšího” sexu!! 

Asi se nemůžeme divit, že to má, v současném životě, tato krásná ženská s chlapama úplně na prd a není pro ně druhá, ale klidně i třetí nebo pátá. A že si jí nikdo neváží, nikdo ji nevidí a nikdo s ní nechce nic mít! 

Začínali jsme se slzami a skončili uvolňujícím smíchem. Souvislosti, které by člověka vlastně vůbec nenapadly, dávaly smysl a příběhy, která vypadaly jako neřešitelné, se změnily. Naše nevědomí totiž vyzařuje do světa to, co nebylo ukončeno a tak minulé životy mohou být živější, než si sami myslíme.

Zajímavé příběhy z konstelací a regresních terapií