Její rodina je velmi movitá, ale ona ne. Mívá peníze tak akorát na to, co potřebuje a je zvyklá se spokojit s málem. Obvykle na ni zbývá to, co nikdo nechce. Třeba nejošklivější a nejhorší kancelář v práci. A tak se jí to děje spoustu let. Před několika měsíci začala podnikat a tak potřebuje své vnitřní nastavení změnit.

Jak je možné, že ostatní členové rodiny mohou a umí vydělat peníze a ona ne? Proč jsou peníze u nich a u ní nejsou? Proč “potřebuje” mít to nejhorší?

Nejprve jsem přemýšlela nad tím, jestli není „problém“ v ženské linii a že půjdeme do rodu k předkyním. Klientka však záhy doplnila, že její starší bratr byl hodně nemocný a že lékaři doporučili její matce, aby si pořídila další dítě, protože prvorozený brzy zemře.

Jejich syn nakonec nezemřel. Zůstala mu však veškerá pozornost, péče a láska rodičů. Jejich matka měla o své dítě takový strach, že na to druhé se už nedostalo. Není to o tom, že by nechtěla, ale bylo to pro ni tenkrát tak traumatické, že to nezvládla jinak. Někdy se dokonce se stává, že matka vnitřně umírá, pokud její dítě zemře. Pak není schopná přijímat ani dávat lásku nikomu jinému.

Toto zjištění je velmi náročné a hluboké, proto si dáváme chvíli čas, aby si to klientka nacítila a připustila, že tak nějak to pravděpodobně bylo.

Po chvíli klientka prohlásila, že chce poprosit matku, aby jí odpustila. Jenže…  Matka jí totiž nemá co odpouštět, ona neudělala nic špatně.  Její dcera se narodila se zdravá. Jediný, kdo může komu co odpustit, je právě klientka. Odpustit své mámě, že jí nedala lásku, přijetí a podporu, protože neměla z čeho.

Matce však potřebujeme poděkovat. Poděkovat za život, za existenci. Možná i za to, že do toho v tak stresujících podmínkách šla. Uctít to, že kdyby nebylo matky, nebyla by ani ona.

Ukončujeme životní období Popelky.

Už nemusí čekat na drobky, které spadnou od stolu, protože ona byla ta, o kterou se nebylo třeba bát a která byla ta navíc.

Příběhy jako je tento, ovlivňují naše podnikání i život. Nejsou na první pohled zřejmé, ani viditelné. A možná by nás ani nenapadlo, že budou mít takovéto souvislosti.  Jenže mají. Dobrá zpráva je, že jejich “prokletí” se dá ukončit, uvolnit a změnit. Jak? Pojďme si na to společně posvítit na konzultaci nebo na konstelacích.

Zajímavé příběhy z konstelací a regresních terapií