Archetypy ženy

Meditace zdarma

V těchto dnech je to náročné, to všichni víme.

Nejen to vše, co se děje venku, ale i to, co se děje u nás samotných, uvnitř. To, jak reagujeme, i když ani nechceme a snažíme se vše ustát, nebo s tím nějak bojovat.
Zdá se, že je to silnější.

Jsme unavenější, přecitlivělí a často i fyzicky bolaví a vyčerpaní.
Není se čemu divit.

V této době se aktivují naše vnitřní části (archetypy), které reagují na naši bezmoc, různé strachy, které vůbec nemusí být naše, ale jsou silné ve společnosti, ztrátu svobody, frustraci, marnost a i to, že světlo v tunelu se zdá čím dál vzdálenější.

 

Proč pracovat s archetypy a co to vlastně je? Jsou to jisté pravzory, které zastupují soubory zakotvených a univerzálních vnitřních systémů člověka. Mají svůj hlas, podobu a energii. Možná jste už slyšeli o vnitřní ženě a muži, o vnitřním dítěti. To jsou přesně ony.

Těchto archetypů je ale víc. Reagují na naše osobní zkušenosti, zkušenosti rodu a předků, ale také i zkušenosti lidstva na vědomé i nevědomé úrovni a na zkušenosti naší duše v rámci minulých životů.

 

Jeden z těch důležitých je ARCHETYP PŘEŽITÍ

 

Je to archetyp, který je propojený s instinktem, zkušenostmi z minulých životů, ale i rodem a předky.

Váže se na instinktivní potřebu přežít. Každá živá bytost tento instinkt má. A díky němu se snaží svůj život co nejdéle udržet. Reaguje na strach ze života i ze smrti, z omezování svobody, reaguje na naši bezmoc, stres a zmar a na zjištění, že svůj život neovlivňujeme jenom my sami.

 

S tímto archetypem se nejčastěji pojí strach a panika (opět připomínám, že nemusí být naše vlastní, ale v lidech kolem, ve společnosti). A pak se přidá úzkosti, hluboký neklid a nervozita, fyzické bolesti, nespavost, únava a vyčerpání. Pokud máme nějaký chronický problém, obvykle se zhorší.

Tento archetyp má neuvěřitelnou sílu zvládnout jakékoli potíže, vydržet nebo přečkat. Používá veškerou energii těla i mysli k zachování své života a života blízkých, nebo ostatních lidí.
Z této části však nejsme schopni dlouhodobě fungovat. Tělo i mysl je velmi stresována a vypětí je unavující (pozn. v tomto stresu se mnozí znás nachází už rok a je to už hodně vysilující.)

S tímto archetypem se můžete více seznámit pomocí meditace.
V ní najdete způsob, co uchopit jinak, abyste se cítili vyrovnaněji, byli v energii, síle a rovnováze.

 

Pokud by na vás meditace byla příliš rychlá, na chvíli si ji přerušte, dodělejte si to, co potřebujete a zase pokračujte.

Pokud budete cítit, že je to pro vás správná cesta, k archetypu se vracejte tak často, jak budete chtít. Pracujte s ním, komunikujte. Povede vás.

Přeji hodně síly a rovnováhy.

Co dál?

Jestli vás zaujal tento způsob nahlížení na vnitřní svět, seznamte se také s ostatními archetypy.

Nebude tam ani žena, ani muž, ale čekají na vás archetypy, které řeší mé klientky nejčastěji při konzultacích.

Naučíte se efektivní způsob, jak pracovat s různými vnitřními bloky, strachy a tématy, které se opakují stále dokola.

 

Pokud další archetypy nechcete, ale zaujala vás má práce, můžete si přihlásit k newsletteru a nebo se potkejme na FB.

Potřebujete se ke kurzu na něco zeptat?

2 + 1 =