Vnitřní čůza

autor: | Konstelační příběhy

Vybírá si muže, kteří nejsou pro partnerství. Buď jsou daleko, nebo jsou hodně daleko, nejlépe z druhého konce republiky, jsou ženatí, zadaní, se závazky. Jakmile se rozvedou, rozejdou a mohou být pro ni plně k dispozici, stávají se nezajímavými a nudnými. Vztah pak končí. Po partnerství však touží. Nechce žít sama napořád. Klientka chce vědět, proč to tak má.

Stavíme konstelaci na její vnitřní systém. Jedna zástupkyně je za část, která touží po partnerství a rodině, druhá zástupkyně je za tu část, která si vybírá muže.

První stojí tak nějak opuštěná. Je tichá, zakřiklá, s očima jak smutný pes. 

Ta druhá pochoduje po místnosti, bere si veškerou pozornost. Říká něco ve stylu že ví, že je krásná, že ji moc nezajímá nic kolem, ale spíš to, jestli má hezký zadek a dobře umotaný culík. 

Zástupkyně o sobě prohlašuje, že je vnitřní čůza.

Taková, co se s tím nemaže, co potřebuje lovit, nejlépe ten nejhůře dostupný cíl, protože ti dostupní jsou trapní. Adrenalin z ní tryskal horem dolem. Sebevědomí taktéž. Evidentně ji velice bavilo to, co dělá, protože ví, že má úspěch. Této ženské nikdo jen tak neodolá. Osud vybraného cíle je zpečetěn. Prostě má smůlu, chlapík. Nebo štěstí. Jak se to vezme.

Takovouto čůzu by potřebovalo spousta žen. Sexapeal, charisma, svoboda, akce. Nic není problém. Jenže v  trochu jiné podobě. Ne tolik nahlas a ne tak velkou, ne s potřebou dostat jakéhokoliv ženáče, protože ji baví dosahovat cílů a lovit je jak divokou zvěř. A ani v této podobě klientce nepřináší do života zrovna to správné ořechové. Dělá spíše škodu než užitek.

Zatímco čůza stále dominovala i naší konstelaci, ta část, která toužila po partnerství stála opodál. Ztracená, nemastná, neslaná, občas povídala tenkým hláskem o tom, jak bude vařit, o všechny se bude starat, jak to bude krásný a jak to všechno strašně moc chce. 

Jasně.

Jenže na čůzu rozhodně neměla. Ani energii, ani hlas, nic.

Takže — už víme proč. Proč nemůže přijít nikdo jiný, než obvyklý prototyp mužů a proč to je pořád dokola to stejné. Konstelace pak dál pokračovala na téma, co s tím a jak to změnit. Moc nám to nešlo, čůza byla velmi silná a dominantní. Ale to nevadí. Klientka viděla cestu a až se na ni rozhodne vstoupit, bude to mít prostě jinak. 

Zajímavé příběhy z konstelací a regresních terapií