Co se stane, když začnete podnikat a podnikáte nějaký pátek

autor: | Konstelační příběhy

Každý z nás začíná s podnikáním z různých důvodů. Někdo vyhoří v korporátu, někdo chce prostě podnikat, někdo přebírá rodinnou firmu, některé ženy začínají po rodičovských dovolených, protože není možné skloubit práci i péči o rodinu. Někdo prostě chce od života víc, než řešit svůj život o víkendech, někdo chce vydělávat spoustu peněz, cestovat, být svobodný a nezávislý, mít klid. Někomu se podnikání prostě tak stane a přijde to života. A možná, že jsem zapomněla ještě na spoustu možností.

Tak to máme začátek. Pak se vlastně podnikat učíme. Někteří jsou sofistikovanější a učí se od těch, co už v podnikání umí chodit. Někteří dělají dobře svoji práci, ale po čase zjistí, že moc podnikat neumí. A tak se začnou učit později, nebo to zabalí, že na to nemají. Někomu to jde možná přirozeně a někomu stačí pochytit pár základních věcí a vše funguje tak, jak má. Záleží samozřejmě na spoustě okolností. Našich zkušenostech, druhu podnikání, místa, kde žijeme či podnikáme, na naší sociální bublině. Rozhodně nelze všechny podnikatele a podnikatelky házet do jednoho pytle.

Co se tedy mění?
Měníte se vy.
Začínáte měnit své myšlení. Možná přidáte nějaký osobní rozvoj, občas nějaký kurz, knížku a začnete svět kolem sebe vnímat jinak. Možná se dostanete do stavu, kdy zjistíte, že svůj život tvoříte. Možná zjistíte, že to podnikání není úplně jen tak. A že třeba odráží to, co žijete uvnitř. Klienti vám ukazují různé nezpracované věci, které úplně až tak nechcete vidět. A ukazují to různě. Ruší domluvené schůzky na poslední chvíli, něco slíbí a pak se na to vyprdnou, neplatí, mají různé připomínky nebo vám prostě komplikují život.

Tím, že měníte svůj život, a to prostě musíte, protože s myšlením zaměstnance se podniká dost blbě, si přestáváte tak trochu rozumět s okolím. Zjistíte, že přátelé mají jiné starosti a že těm vašim úplně až tak nerozumí. A když jim povídáte o tom, jak si nastavit cílového zákazníka, o cenotvorbě, nebo jak správně nastavit reklamu na FB, divně na vás koukají. A vás zase časem přestane zajímat, že je jejich nadřízená koza a že kolega z vedlejší kanceláře strašně smrdí. Možná si i přestane rozumět se svou manželkou či manželem, protože mají pocit, že už to nejste vy. I to se občas stává.

Podnikání vám v hlavě bude zabírat pravděpodobně čím dál víc místa a vy si budete muset hlídat čas, kdy skutečně pracujete, protože je strašně snadné pracovat pořád. Kór když se člověku daří. Má to smysl, dostáváte za to hezkou odměnu, těší vás to. To se prostě pak pracuje samo a hranice od vyhoření je velmi blízko.

Na své staré přátele nebudete mít pravděpodobně časem ani chuť a ani čas. Možná zjistíte, že jste na to sami. Ze starých přátel zůstane jen zlomek, protože přátelství bylo založené na jiném základu, na jiném vidění světa i sebe, než aktuálně máte. Nastane období izolace. Období, které nastává tehdy, když staří přátelé odchází a noví ještě nepřišli. Období, kdy řešíte, jestli jste dobře tam, kde jste, protože se až tak dobře necítíte. Nové projekty, nové výzvy, potřeba posunout se dál.

Tím vším jsem prošla i já sama. A proto jsem vymyslela projekt konstelací pro podnikatelky. Časem ráda přidám i muže :). V tomto projektu se sejdete s lidmi, kteří procházejí tím, čím procházíte vy a řeší podobné záležitosti a výzvy, jako vy. Je potřeba potkávat lidi s podobným nastavením, abyste cítili podporu, to, že nejste sami a i to, že můžete ještě dál, než jste si mysleli. A třeba najít i nové přátele.

A tak vás, milé podnikatelky (podnikatele nechám tedy na příště) srdečně zvu na konstelace, které proběhnou 31.8.2020 od 17 do 22 hod v Praze 6 na Ořechovce. Konstelace proběhnou pro 7 účastnic, každá účastnice projde úvodní i závěrečnou hlubokou meditací a každá účastnice bude mít svou konstelaci, kde najdeme a zpracuje vše, co je potřeba, ať je jádro pudla kdekoliv. V mentálním nastavení, partnerských a rodinných stavech, traumatech z dětství, příbězích z rodu nebo v minulých životech.

Pozn. místo konání: Tělo v souvislostech, Střešovická 600/30, Praha 6, cena 1600 Kč, příhlášky na mail: info@jitkamullerova.cz, nebo telefonicky na číslo 773643337

Zajímavé příběhy z konstelací a regresních terapií