Bojí se mít hodně peněz. Trochu řeší, jakým způsobem své podnikání ještě přizpůsobit a propojit a jakým směrem se vydat. Chvíli řešíme, jak uchopit záměr konstelace a jen tak mimoděk zadavatelka prohlásí, že se bojí, že se stane něco jejím dětem, že má obrovský strach z únosu a že stejně vydělává peníze jen pro ty děti.

V tu chvíli bystřím a ptám se, jestli můžu rýt do živého a odkrýt to, co tam bolí a co by bylo fajn zahojit a ukončit.

Chvíli na mě kouká a přitakává. Důvěřuje mi, ač se vidíme poprvé.

Stavíme konstelaci na příběh, který prožila v jednom ze svých minulých životů. Příběh, který byl tak silný, že se přepsal i do současného života. To se tak stává. A my zase máme v našich životech kapacity tato stará traumata zpracovávat.

Byla šlechtičnou a jejich rodina se měla velmi dobře. Byli bohatí, velmi bohatí. Měli dvě děti a jednoho dne jí syna unesli loupežníci (bandité nebo něco takového). Zůstala jí jen dcera, o kterou měla obrovský strach. Žily raději od té doby v ústraní.

Její muž měl vyjednávat o navrácení dítěte, ale odmítal s rebely spolupracovat a nechat se vydírat. Tvrdě odmítal jakoukoliv citlivost. Možná byla pro něj jeho společenská a politická pozice důležitější než život vlastního dítěte a bolest jeho manželky.

Manželství se rozpadlo a každý z nich žil někde jinde. Důvodem byla hlavně ztráta dítěte, se kterou žena nemohla nic udělat a muž nebyl ochoten to změnit.

Chlapec přežil. Svůj život strávil s rebely a nenávistí vůči otci, který ho ponechal banditům, jen proto, aby neukázal svou slabost.

Žena celý zbytek života trpěla. Každý den myslela na svého chlapce a vyčítala si vše, co dopustila, neudělala a co udělat nemohla. V jejím životě se už mnoho věcí nestalo. Vinila za svůj smutek svého muže, peníze a bohatství.

Proto bylo pro ni i v současném životě důležité peníze nemít. Nemít nic navíc, co by vám mohl kdokoliv závidět. Aby i její děti prožili svůj život v bezpečí a aby netrpěla, tak jako předtím.

Zadavatelce po zpracování konstelace spadl ze srdce kámen jako hrom. Ukončily jsme hluboké trauma, které ovlivňovalo a omezovalo i tento život.

V obličeji se jí zrcadlila úleva. A ty její oči! Vidím je dodnes. Průzračně zelené a zářivé jako hvězdy.

A ještě jedna poznámka. Pokud podnikatelka vydělává peníze v první řadě pro děti a ne pro sebe, dostává se role oběti. Dá se říct, že si urve od pusy a to pak nacpe dětem. I když je to z mateřské lásky a s pocitem, že dělá to nejlepší, co může, peníze zde přichází velmi ztuha.

Zajímavé příběhy z konstelací a regresních terapií